• Nasza szkoła znajduje się w pięknej, otoczonej lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dzielnicy Gdyni – Witominie.
  • W roku szkolnym 2016/2017 w 21 oddziałach uczy się 385 uczniów w klasach O-VI. W naszej szkole jest również miejsce dla dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, które uczęszczają do 3 oddziałów integracyjnych.
  • Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas różnorodnych zajęć, oferowanych między innymi w ramach działającej od kilku lat Otwartej Szkoły. Dzieci borykające się z trudnościami w nauce otrzymują wsparcie w postaci dodatkowych zajęć.
  • Uczniowie pozostają pod opieką pedagoga szkolnego oraz logopedy. Po lekcjach uczniowie klas O-III mogą korzystać z zajęć w świetlicy.
  • W szkole działa stołówka oferująca smaczne i tanie obiady.
  • W szkolnej bibliotece znajduje się bogaty zbiór książek oraz udostępnione są uczniom 4 stanowiska komputerowe z możliwością korzystania z internetu.
  • Czytelnia multimedialna, współfinansowana przez EFS, wyposażona jest w 4 stanowiska komputerowe dla uczniów oraz pakiety programów PWN.
  • W roku szkolnym 2012/2013 zmodernizowana została pracownia komputerowa. Na jej wyposażeniu jest obecnie 20 nowoczesnych stanowisk komputerowych wraz z oprogramowaniem.